پیشرفت ۲۰ درصدی عملیات احداث محور تکاب - دندی انعقاد تفاهم‌نامه همکاری ساخت مصنوعات طلا در تکاب ۶ طرح عمرانی و کشاورزی در تکاب به بهره‌برداری رسید. یک کشته بر اثر واژگونی تراکتور سانحه رانندگی در تکاب یک کشته و ۳ زخمی برجای گذاشت.
امروز 11 فروردین ماه 1399   
 
 | صفحه اصلی  |  تماس با نِی تک  
تیتر ویژه >>


سند راهبردی توسعه تکاب تدوین شد.

فرماندار تکاب با بیان اینکه این شهرستان جزو 31 منطقه محروم کشور معرفی شده است، گفت: طرح بسته توسعه تکاب در 100 صفحه تهیه و تدوین شده که در قالب سند راهبردی توسعه شهرستان به وزارت کشور ارائه می شود.

به گزارش نِی‌تک به نقل از ایرنا، علی مکرمی عصر روز سه شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان تکاب افزود: این سند راهبردی توسعه توسط جمعی از کارشناسان و متخصصان تدوین شده و در آن ظرفیت ها و توانمندی ها، کمبودها و مشکلات و راهکارهای توسعه و برون رفت شهرستان تکاب از محرومیت، گنجانده شده است. 
وی ادامه داد: این سند راهبردی تخصصی تا یک هفته آینده در سطح مدیران استان بررسی نهایی، جمع بندی و تکمیل شده و در قالب سند توسعه شهرستان تکاب برای تخصیص اعتبار و اجرایی شدن طرح ها به وزارت کشور ارسال می شود. 
وی گفت: وزارت کشور عزم جدی برای رفع محرومیت از مناطق کمتر توسعه یافته دارد و امیدواریم با استفاده از این فرصت راهکارهای برون رفت تکاب از مشکلات و محرومیت ها عملیاتی شود. 
فرماندار تکاب با اشاره به ضرورت پیگیری طرح های نیمه تمام شهرستان افزود: ادارات و دستگاه های اجرایی شهرستان تکمیل طرح های عمرانی نیمه تمام را به صورت جدی پیگیری کنند. 
مکرمی گفت: بیمارستان 64 تختخوابی تکاب از مهمترین طرح های عمرانی نیمه تمام است که عملیات اجرایی آن از 12 سال قبل آغاز شده اما تاکنون تکمیل نشده است. 
وی بیان کرد: این بیمارستان اکنون از 87 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار بوده و برای ساخت آن تاکنون 180 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است. 
مکرمی بیان کرد: ادارات و دستگاه های اجرایی برای تکمیل زیر ساخت ها و تجهیز این بیمارستان که از نیازهای اصلی بخش سلامت تکاب است، باید اقدام جدی و فوری انجام دهند. 
وی اضافه کرد: با توجه به شرایط اقلیمی و آب و هوایی تکاب، فصل کار عمرانی در این شهرستان تنها پنج ماه است و دستگاه های اجرایی برای تکمیل طرح های عمرانی نباید فرصت و فصل مناسب کار را از دست بدهند. 
وی گفت: بانک های عامل در پرداخت وام ها و تسهیلات اشتغال زایی سختگیرانه برخورد نکرده و فرآیند پرداخت وام را تسهیل کنند. 
فرماندار تکاب همچنین با اشاره به کیفیت اطلاع رسانی سریع، به موقع و مطلوب خبرگزاری ایرنا در تکاب بیان کرد: ایرنا زبان گویا دولت و بازوی اصلی اطلاع رسانی دستگاه های اجرایی شهرستان است که در انعکاس اخبار و رویدادهای شهرستان موفق عمل کرده است. 
مکرمی افزود: خبرنگاران شهرستان تکاب با کمترین امکانات برای اطلاع رسانی مطلوب و انعکاس رویدادها به صورت جدی تلاش می کنند و در تمام عرصه های اطلاع رسانی فعال هستند. 
امام جمعه شهرستان تکاب نیز در این جلسه گفت: مسوولان و روسای ادارات سیره امام خمینی (ره) و آرمان های والای شهدا را الگوی خدمت به مردم قرار دهند. 
حجت الاسلام عیسی برادری با بیان اینکه مسوولان در مواجهه با مردم باید طوری رفتار کنند که مردم خاطره خوبی از آنان داشته باشند، افزود: نباید کاری کنیم که مردم نسبت به نظام و انقلاب بدبین شوند چرا که هر قدر میزان خدمات رسانی مطلوب به مردم ضعیف باشد، به همان اندازه اعتماد مردم نسبت به نظام کاهش می یابد. 
در جلسه شورای اداری همچنین از خدمات و زحمات دبیر شورای هماهنگی مدیریت بحران، خبرنگاران ایرنا و صداو سیما در شهرستان تکاب با اهدای لوح سپاس تجلیل و قدردانی شد. 
در چند سال اخیر معادن و کارخانه های طلا و صنعت گردشگری و صنایع دستی به عنوان 2 محور توسعه شهرستان تکاب مطرح شده است. 
شهرستان تکاب دارای 2 معدن بزرگ طلا در مناطق زرشوران و آقدره با ذخیره بیش از 100 تن طلا است. 
اکنون چهار واحد تولید و فرآوری طلا در کنار معادن بزرگ طلا فعالیت می کنند. 
معدن طلای زرشوران از بزرگترین معادن طلای کشور و کارخانه تولید و فرآوری طلای زرشوران نیز به عنوان بزرگترین واحد صنعتی فرآوری طلا در خاورمیانه مطرح است.


تصاویر مربوطه:صفحه اصلی


مهمترین مطالب و اخبار استان
» جاذبه های تاریخی آذربایجان غربی به تیم های خارجی لیگ ملت ها معرفی می شود.  (196 بار)
» جلب مشارکت عمومی در احیا دریاچه ارومیه فقط ۵ درصد پیشرفت دارد.  (216 بار)
» حجت الاسلام حسنی، امام جمعه سابق ارومیه، دعوت حق را لبیک گفت.  (371 بار)
» قوانین مربوط به اختیارات شوراها نیاز به بازنگری دارد.  (323 بار)
» کاهش روزانه وسعت "دریاچه ارومیه" و ادعای "خوب بودن حال" این دریاچه از سوی مسئولان!  (337 بار)
» سیب و چغندرقند؛ مانع بزرگ احیای دریاچه ارومیه  (304 بار)
» 249 میلیون مترمکعب آب به دریاچه ارومیه وارد شد.  (255 بار)
» حضور 9 گروه نمایشی در جشنواره چهل فانوس آذربایجان غربی  (235 بار)
» چرا فرش دستباف آذربایجان غربی شهره جهان است؟  (1345 بار)
» وروردی و خروجی شهرهای استان باید ساماندهی شود.  (235 بار)
» مسابقات شطرنج قهرمانی آذربایجان غربی در ارومیه پایان یافت.  (386 بار)
» انسداد راه ارتباطی ۳۶۰ روستا /7 نفر کشته شده اند.  (362 بار)

پر بیننده ترین مطالب اخیر

Copyright & Supported by rayatak
2012-2017