پیشرفت ۲۰ درصدی عملیات احداث محور تکاب - دندی انعقاد تفاهم‌نامه همکاری ساخت مصنوعات طلا در تکاب ۶ طرح عمرانی و کشاورزی در تکاب به بهره‌برداری رسید. یک کشته بر اثر واژگونی تراکتور سانحه رانندگی در تکاب یک کشته و ۳ زخمی برجای گذاشت.
امروز 11 فروردین ماه 1399   
 
 | صفحه اصلی  |  تماس با نِی تک  
تیتر ویژه >>


۱۲ سال انتظار برای افتتاح ‌بیمارستان ۶۴ نخت خوابی تکاب

باورش سخت است اما هنوز بیمارستان ۶۴ تختخوابی تکاب که از مصوبات سفر دولت نهم به استان آذربایجان غربی است در طول ۱۲ سال فقط توانسته به ۸۷ درصد پیشرفت فیزیکی برسد.

به گزارش نِی‌تک به نقل از خبرگزاری تسنیم، جمعیت شهرستان تکاب طبق سرشماری سال 1385 برابر با 81 هزار و  395 نفر است که برای پاسخگویی نیازهای درمانی و بهداشتی این تعداد جمعیت تنها یک بیمارستان با قدمتی بیش از 50 سال در تکاب وجود دارد.

تعجبی ندارد اگر این بیمارستان پاسخگوی نیازهای شهروندان تکاب نیست و بیماران با آمبولانس به شهرهای هم‌جوار منتقل می‌شوند.

بیمارستان شهدای تکاب دارای 68 تخت ثابت و فعال است که با توجه به جمعیت 81 هزار نفری آن، هم اکنون با مشکلاتی از جمله کمبود فضا و نبود تجهیزات پزشکی مورد نیاز و کمبود پزشکان متخصص رو به رو است.

نبود بیمارستان مجهز و فضای کافی موجب فقر امکانات بهداشتی و درمانی در تکاب شده است و شهروندان تکاب را با مشکلاتی از جمله تحمیل هزینه‌های هنگفت در مراجعه به بیمارستان‌های شهرهای همجوار مواجه ساخته است.

 41 هزار و 234 نفر زن در این شهر ساکن هستند بنابراین نبود دستگاه سونوگرافی از جمله مشکلات اصلی زنان این شهر به شمار می‌رود.

امام جمعه تکاب با بیان اینکه بیمارستان کنونی این شهر فاقد امکانات لازم است افزود: متاسفانه برای انجام یک سونوگرافی ساده، مردم به واقع دچار مشکل بوده و آزمایشی که مخصوص بانوان است برای یک ماه آینده نوبت می‌دهند در حالی که در ارومیه، این آزمایش در عرض یک روز انجام می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین عیسی برادری اظهار داشت: باید پیگیری که چرا یک سی تی اسکن و سونوگرافی ساده در این شهر وجود ندارد و علاوه بر آن فضای بیمارستان 64 تختخوابی نیز، پاسخگوی خیل مراجعه کنندگان نیست بنابراین باید هر چه سریع‌تر بیمارستان جدیدی در تکاب راه اندازی شود.

وی تصریح کرد: بیمارستان کنونی تکاب بیش از 50 سال قدمت بنابراین باید بیمارستان جدید و مجهزی در این شهر ساخته شود.

جالب است بدانید که در مواقع ضروری بیماران و مصدومان تصادفی و حوادث مختلف از امکانات و خدمات پزشکی مناسبی بهره مند نمی‌شوند و تمام این مشکلات ضرورت بهره‌برداری سریع بیمارستان 64 تختخوابی تکاب را موجه می‌کند.

فرماندار تکاب نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: زمین بیمارستان متعلق به 10 نفر ورثه است که نخست اقدام به وقف آن کردند اما اکنون تقاضای مطالبه دارند و جلسات مختلفی در تهران و ارومیه برای حل این مشکل تشکیل شد.

علی مکرمی بیان داشت: بیمارستان در زمینی به وسعت 33 هزار متر مربع احداث شده است که 2 نفر از ورّاث تقاضای دریافت 3 هزار متر مربع از زمین وقف کرده خود را دارند و ادعای عدم آگاهی در مورد وسعت دقیق زمین موقوفه خود را داشته و نسبت به آن حریص شده‌اند.

فرماندار تکاب افزود: وراث زمین 3 هزار متر مربع مطالبه خود را از محل ورودی بیمارستان تقاضا دارند که در این صورت بیمارستان به نقطه کور مبدل می‌شود.

فرماندار تکاب گفت: میزان اعتبار لازمه برای اتمام بیمارستان 5 میلیارد تومان است و تا 22 بهمن امسال افتتاح می‌شود.

بر اساس این گزارش نوع مالکیت و نحوه تملک زمین محل احداث، عدم تخصیص به موقع اعتبارات مورد نیاز و مسائل مربوط به اداره راه و شهرسازی استان از جمله عوامل تأخیر و بلاتکلیفی این طرح درمانی در طول 12 سال شده است.

این پروژه درمانی که از طرح‌های مصوب دولت نهم بود در طی 12 سال توانست با سرعت لاک پشتی فقط به پیشرفتی  87 درصدی برسد.

قرار است بیمارستان 64 تختخوابی تکاب در زمینی به مساحت سی هزار متر مربع و زیربنای 6 هزار و 400 متر مربع در چهار طبقه احداث شود که در بلوار ولایت جاده تکاب به اغولبیک و تقریباً روبروی ترمینال شهرداری واقع شده است.

سوالی که همواره ذهن شهروندان تکابی را به خود مشغول می‌کند این است که چرا با وجود بازدیدهای مختلفی که از پروژه‌ها به عمل می‌آید اما باز هم نتیجه چندانی در بر ندارد.

بر اساس مستندات خبری معاون وزیر و مدیرعامل سازمان مجری ساختمان‌های دولتی و عمومی وزارت راه و شهرسازی در سال 95 گفته بود: بیمارستان 64 تختخوابی تکاب، 76 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و روند ساخت آن رضایت بخش است.

محمد جعفر علیزاده گفته بود: وزارت راه و شهرسازی به عنوان مجری ساخت این بیمارستان، تلاش می‌کند عملیات اجرایی آن به سرعت به پایان برسد.

معاون فرماندار تکاب نیز در همان بازدید خاطر نشان کرده بود: زیر ساخت‌های لازم برای تکمیل عملیات اجرایی ساخت بیمارستان 64 تختخوابی تکاب فراهم شده است و ادارات مرتبط در این خصوص به طور جدی تلاش می‌کنند.

حال باید از مسئولان بپرسیم چرا با وجود مشکلات عدیده و نیاز مبرمی که شهروندان این شهر برای درمان بیمارانشان دارند پروژه بیمارستان 64 تختخوابی که در سال 1385 کلنگ خورده هنوز افتتاح و به بهره برداری نرسیده است.

این روزها خبر فرماندار تکاب مبنی بر تخصیص اعتبارات برای ادامه احداث این پروژه سبب امیدواری بسیاری از اهالی شهر تکاب شده است چراکه مکرمی گفته است: امسال 280 میلیارد ریال اعتبار برای اجرا و تکمیل طرح‌های عمرانی این شهرستان در بخش‌های جاده و حمل و نقل، عمران شهرسازی، بهداشت و درمان، گازرسانی، میراث فرهنگی و زیر ساخت‌های روستایی در 2 مرحله هزینه می‌شود.


تصاویر مربوطه:صفحه اصلی


مهمترین مطالب و اخبار استان
» جاذبه های تاریخی آذربایجان غربی به تیم های خارجی لیگ ملت ها معرفی می شود.  (196 بار)
» جلب مشارکت عمومی در احیا دریاچه ارومیه فقط ۵ درصد پیشرفت دارد.  (216 بار)
» حجت الاسلام حسنی، امام جمعه سابق ارومیه، دعوت حق را لبیک گفت.  (371 بار)
» قوانین مربوط به اختیارات شوراها نیاز به بازنگری دارد.  (323 بار)
» کاهش روزانه وسعت "دریاچه ارومیه" و ادعای "خوب بودن حال" این دریاچه از سوی مسئولان!  (337 بار)
» سیب و چغندرقند؛ مانع بزرگ احیای دریاچه ارومیه  (304 بار)
» 249 میلیون مترمکعب آب به دریاچه ارومیه وارد شد.  (255 بار)
» حضور 9 گروه نمایشی در جشنواره چهل فانوس آذربایجان غربی  (235 بار)
» چرا فرش دستباف آذربایجان غربی شهره جهان است؟  (1345 بار)
» وروردی و خروجی شهرهای استان باید ساماندهی شود.  (235 بار)
» مسابقات شطرنج قهرمانی آذربایجان غربی در ارومیه پایان یافت.  (386 بار)
» انسداد راه ارتباطی ۳۶۰ روستا /7 نفر کشته شده اند.  (362 بار)

پر بیننده ترین مطالب اخیر

Copyright & Supported by rayatak
2012-2017