استاندار آذربایجان غربی با خانواده شهید عباس الطافی دیدار کرد. استاندار آذربایجان غربی از بیمارستان نیمه تمام تکاب بازدید کرد. معاون سیاسی استانداری آذربایجان غربی منصوب شد. 3200 مترمربع فرش دستباف از تکاب صادر شد. 250 مسافر گرفتار در کولاک گردنه مایین بلاغ تکاب نجات یافتند.
امروز 5 اردیبهشت ماه 1398   
 
 | صفحه اصلی  |  تماس با نِی تک  
تیتر ویژه >>


6 موقوفه جدید در تکاب ثبت شد.

 رییس اداره اوقاف و امور خیریه تکاب گفت: 6 موقوفه جدید از ابتدای امسال تاکنون در تکاب به ثبت رسیده است.

به گزارش نِی‌تک به نقل از ایرنا، رحمان امامی روز دوشنبه در گفتگویی افزود: از این تعداد موقوفه جدید، یک وقف منفعتی شامل زمین کشاورزی و پنج وقف دیگر شامل مسجد و حسینه بوده و انتفاعی و فاقد درآمد است.
وی با اشاره به وجود 10 هزار و 900 رقبه در تکاب بیان کرد: با ثبت این تعداد موقوفه جدید، تعداد موقوفات شهرستان تکاب به 200 فقره رسید.
وی گفت: براساس عمل به نیت موقوفه مرحوم محمد صالح قادری، مراسمی با عنوان زنگ وقف با موضوع کمک به دانش آموزان نیازمند در مدرسه کودکان استثنایی تکاب برگزار شد.
وی افزود: امسال بیش از 200 بسته غذایی شامل اقلام ضروری مصرفی خانوار به ارزش یک میلیون ریال با مشارکت اداره اوقاف تکاب بین نیازمندان توزیع و پخش شد.
امامی با اشاره به فعالیت یاوران وقف بیان کرد: نیاز به وقف های جدید با رویکرد علمی و قرآنی و رسیدگی به اقشار فاقد درآمد وکم درآمد بسیار ضروری است.
وی با بیان اینکه داوطلبان در این عرصه می توانند با ثبت موقوفات جدید به عنوان متولی عهده دار امور موقوفه باشند، گفت: از کسانی که دارای بضاعت و تمکن مالی بالایی هستند انتظار می رود، بخش کوچکی از درآمد خود را به این امر اختصاص دهند.
امامی اضافه کرد: قدیمی ترین موقوفه تکاب مربوط به چهار دانگ از 6 دانگ شهر و چهار روستای تکاب است که توسط سلیمان خان افشار، حاکم وقت منطقه، در سال 1277 هجری قمری مصادف با سال 1239 هجری شمسی وقف شده است.


تصاویر مربوطه:صفحه اصلی


Copyright & Supported by rayatak
2012-2017