3 فیلم مستند گردشکری تکاب از شبکه استانی پخش می شود. تکاب صاحب 10 درصد آثار تاریخی آذربایجان غربی 50 مسافر گرفتار در کولاک محور تکاب - ایرانخواه نجات یافتند. فعالان فضای مجازی در تکاب از تفرقه انگیزی پرهیز کنند. تکاب رتبه چهارم کشور در شاخص های میراث فرهنگی را کسب کرد.
امروز 1 فروردین ماه 1398   
 
 | صفحه اصلی  |  تماس با نِی تک  
تیتر ویژه >>


2 سالن ورزشی سال 98 در تکاب احداث می شود.

رییس اداره ورزش و جوانان تکاب گفت: عملیات احداث 2 باب سالن ورزشی با 13 میلیارد ریال اعتبار از ابتدای سال 1398 در این شهرستان آغاز می شود.

به گزارش نِی‌تک به نقل از ایرنا، رضا طلایی روز سه شنبه در گفتگویی افزود: این 2 طرح عمرانی در حوزه ورزش شامل سالن ورزشی چند منظوره و سالن ورزشی و اقامتی سقف کوتاه بوده که اعتبارات احداث آنها تامین شده است.
وی با بیان اینکه توسعه فضاهای سالنی از مهمترین نیازهای ورزشکاران تکاب است، بیان کرد: با اجرای این طرح ها تعداد سالن های ورزشی تکاب به هفت باب خواهد رسید.
وی ادامه داد: سالن ورزشی چند منظوره این شهر در محله شریف آباد تکاب واقع شده و از مهمترین مطالبات جوانان تکابی است که در زمینی به مساحت چهار هزار و 500 مترمربع ساخته خواهد شد.
وی بیان کرد: همچنین با توجه به میزبانی تکاب در مسابقات استانی و نیاز به فضای اقامتی و خوابگاه برای ورزشکاران احداث سالن سقف کوتاه ورزشی این شهر نیز مورد موافقت اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی قرار گرفته است که با پیگیری های نماینده مجلس و فرماندار اعتبار آن به میزان سه میلیارد رالل تامین شده است.
طلایی در مورد توسعه اماکن و میادین ورزشی در سایر نقاط این شهرستان نیز گفت: نمایندگی اداره ورزش و جوانان در بخش تخت سلیمان این شهرستان راه اندازی شده است و سه باب خانه ورزش نیز در روستاهای تکاب فعالیت می کند.
وی بیان کرد: در چند ماه آینده خانه کشتی شهر تکاب و سالن های کشتی و بدن سازی نیز در روستای احمدآباد سفلی از توابع بخش تخت سلیمان تاسیس و راه اندازی خواهد شد.
وی افزود: علاوه بر این، از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 2 میلیارد و 500 میلیون ریال برای توسعه، تجهیز و رفع نواقص و کمبودهای سالن های ورزشی تکاب هزینه شده است.
رییس اداره ورزش و جوانان تکاب با اشاره به موفقیت های ورزشکاران این شهرستان در رقابت های ملی و جهانی نیز گفت: این شهرستان سال گذشته در زمینه کسب عناوین قهرمانی در رشته های مختلف ورزشی مقام نخست را در میان 17 شهرستان آذربایجان غربی به خود اختصاص داد.
طلایی افزود: 10 نفر از ورزشکاران تکابی هم اینک در رشته های مختلف ورزشی از جمله فوتبال و فوتسال بانوان، کاراته و ورزش های بومی و محلی عضو تیم های ملی هستند و ملی پوشان این شهرستان امسال به هشت رقابت بین المللی و برون مرزی اعزام شده اند.
وی بیان کرد: سال گذشته هشت هیات ورزشی راکد در تکاب فعالیت خود را از سرگرفتند و اکنون ورزشکاران این شهرستان در بیشتر رشته های ورزشی فعالیت و در رقابت های منطقه ای و ملی شرکت می کنند.


تصاویر مربوطه:صفحه اصلی


پر بیننده ترین مطالب اخیر
♦ کارگاه آموزشی سواد رسانه ای بانوان در تکاب برگزار شد.  (39 بار)
♦ مشکل کیفیت آب 16 روستای تکاب رفع می شود.  (28 بار)
♦ ظرفیت اقامت مسافران نوروزی در تکاب 2 برابر شد.  (28 بار)
♦ نمایشگاه تصویرگری در تکاب گشایش یافت.  (27 بار)
♦ یک بال «اردک بلوطی» در تکاب به دامان طبیعت بازگشت.  (26 بار)
♦ یادواره 450 شهید شهرستان تکاب برگزار شد.  (25 بار)
♦ 30 کوهنورد به قله برفی بلقیس تکاب صعود کردند.  (23 بار)
♦ امدادرسانی به بیمار تشنجی در تکاب توسط امداد گران هلال احمر  (19 بار)
♦ 3 نمایشگاه نوروزی در تخت سلیمان تکاب برپا می شود.  (16 بار)
♦ خیّران تکابی به هشت نوعروس نیازمند جهیزیه اهدا کردند.  (15 بار)
♦ امسال 5000 گردشگر خارجی از تخت سلیمان تکاب بازدید کرده اند.  (15 بار)
♦ نمایشگاه تازه های کتاب در تکاب گشایش یافت.  (14 بار)
♦ 850 مترمکعب طرح آبخیزداری در تکاب اجرا شد.  (13 بار)
♦ گروه های خودیار توان بخشی در 45 روستای تکاب تشکیل شد.  (11 بار)
♦ ۲ هزار نفر در واحدهای بوم‌گردی تکاب اقامت کردند.  (11 بار)

Copyright & Supported by rayatak
2012-2017