پیرمرد تکابی هنگام صعود به قله «ایوب انصار» جان باخت. قوه‌قضائیه با تخلفات موجود در معدن زره‌شوران تکاب برخورد کند. راه دسترسی روستای گردشگری «قینرجه» تکاب ساماندهی می شود. تکاب در شبانه روز گذشته خنک ترین شهر آذربایجان غربی بود. خیّران مدرسه ساز ۲۱۵ کلاس درس در تکاب احداث کردند.
امروز 6 تیر ماه 1398   
 
 | صفحه اصلی  |  تماس با نِی تک  
تیتر ویژه >>


امدادگران 2 مادر باردار را در تکاب از میان کولاک نجات دادند.

سرپرست مرکز فوریت های پزشکی تکاب گفت: امدادگران اورژانس این شهرستان 2 مادر باردار گرفتار شده در جاده های روستایی این شهرستان را از میان برف و کولاک نجات دادند.

به گزارش نِی‌تک به نقل از ایرنا، سعید امیدی روز سه شنبه در گفتگویی افزود: کادر درمانی و پرستاری اورژانس این شهرستان پس از تماس تلفنی مبنی بر برفی بودن راه دسترسی 2 مادر باردار در روستاهای گوی آغاج و بابانظر بلافاصله در قالب 2 اکیپ جداگانه به این روستاها اعزام شدند.
وی بیان کرد: این 2 مادر باردار روستایی که نتوانسته بودند با خودروی شخصی از جاده برفی روستایی عبور کرده و راهی مراکز درمانی شوند، با تلاش سه ساعته راهداران و نیروهای اورژانس تکاب به موقع به بیمارستان شهدای این شهرستان منتقل و تحت مداوای پزشکان قرار گرفتند.
وی ادامه داد: برای نجات و انتقال این مادران باردار پرسنل پایگاه های فوریت های پزشکی جاده ای در گردنه مایین بلاغ و بخش تخت سلیمان تکاب وارد عمل شده و آنان را در سلامت کامل با 2 دستگاه آمبولانس اورژانس به بیمارستان منتقل کردند.
سرپرست مرکز فوریت های پزشکی تکاب بیان کرد: ارتفاع برف در راه دسترسی 2 روستای گوی آغاج و بابانظر به یک متر می رسد و همین امر موجب گرفتار شدن خودروی های شخصی برای انتقال مادران باردار از این روستاها به بیمارستان شده بود.
امیدی افزود: راهداران اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای تکاب نسبت به برف روبی و بازگشایی مسیر تردد آمبولانس های اورژانس برای انتقال مادران باردار اقدام کردند.
وی گفت: در روستای بابانظر بخش تخت سلیمان خروج یک دستگاه تریلی از جاده موجب مسدود شدن مسیر و کندی ارائه خدمات به مادر باردار شده بود که کادر درمانی مرکز فوریت های پزشکی تکاب بدون آمبولانی خود را به منزل این مادر باردار رساندند و تا پیش از رسیدن آمبولانس وضعیت جسمی وی را تحت کنترل قرار دادند.
در 2 ماه گذشته 11 مادر باردار از روستاهای سخت گذر و جاده های برفی تکاب نجات یافته و با تلاش راهداران و نیروهای امدادی اورژانس و هلال احمر در سلامت کامل به بیمارستان تکاب منتقل شده اند.


تصاویر مربوطه:صفحه اصلی


مهمترین مطالب و اخبار استان
» جاذبه های تاریخی آذربایجان غربی به تیم های خارجی لیگ ملت ها معرفی می شود.  (26 بار)
» جلب مشارکت عمومی در احیا دریاچه ارومیه فقط ۵ درصد پیشرفت دارد.  (175 بار)
» حجت الاسلام حسنی، امام جمعه سابق ارومیه، دعوت حق را لبیک گفت.  (254 بار)
» قوانین مربوط به اختیارات شوراها نیاز به بازنگری دارد.  (252 بار)
» کاهش روزانه وسعت "دریاچه ارومیه" و ادعای "خوب بودن حال" این دریاچه از سوی مسئولان!  (240 بار)
» سیب و چغندرقند؛ مانع بزرگ احیای دریاچه ارومیه  (222 بار)
» 249 میلیون مترمکعب آب به دریاچه ارومیه وارد شد.  (200 بار)
» حضور 9 گروه نمایشی در جشنواره چهل فانوس آذربایجان غربی  (182 بار)
» چرا فرش دستباف آذربایجان غربی شهره جهان است؟  (962 بار)
» وروردی و خروجی شهرهای استان باید ساماندهی شود.  (229 بار)
» مسابقات شطرنج قهرمانی آذربایجان غربی در ارومیه پایان یافت.  (292 بار)
» انسداد راه ارتباطی ۳۶۰ روستا /7 نفر کشته شده اند.  (282 بار)

Copyright & Supported by rayatak
2012-2017