۶۰ برنامه متنوع فرهنگی و ورزشی در تکاب برگزار می‌شود. مسافران محور تکاب - سقز با تلاش راهداران از سرمازدگی نجات یافتند. دوره های آموزش صنایع دستی برای بانوان تکاب آغاز شد. محور تکاب - ایرانخواه به علت کولاک مسدود است. مدارس شهرستان تکاب فردا نیز تعطیل شد.
امروز 26 دی ماه 1397   
 
 | صفحه اصلی  |  تماس با نِی تک  
تیتر ویژه >>


امدادگران 2 مادر باردار را در تکاب از میان کولاک نجات دادند.

سرپرست مرکز فوریت های پزشکی تکاب گفت: امدادگران اورژانس این شهرستان 2 مادر باردار گرفتار شده در جاده های روستایی این شهرستان را از میان برف و کولاک نجات دادند.

به گزارش نِی‌تک به نقل از ایرنا، سعید امیدی روز سه شنبه در گفتگویی افزود: کادر درمانی و پرستاری اورژانس این شهرستان پس از تماس تلفنی مبنی بر برفی بودن راه دسترسی 2 مادر باردار در روستاهای گوی آغاج و بابانظر بلافاصله در قالب 2 اکیپ جداگانه به این روستاها اعزام شدند.
وی بیان کرد: این 2 مادر باردار روستایی که نتوانسته بودند با خودروی شخصی از جاده برفی روستایی عبور کرده و راهی مراکز درمانی شوند، با تلاش سه ساعته راهداران و نیروهای اورژانس تکاب به موقع به بیمارستان شهدای این شهرستان منتقل و تحت مداوای پزشکان قرار گرفتند.
وی ادامه داد: برای نجات و انتقال این مادران باردار پرسنل پایگاه های فوریت های پزشکی جاده ای در گردنه مایین بلاغ و بخش تخت سلیمان تکاب وارد عمل شده و آنان را در سلامت کامل با 2 دستگاه آمبولانس اورژانس به بیمارستان منتقل کردند.
سرپرست مرکز فوریت های پزشکی تکاب بیان کرد: ارتفاع برف در راه دسترسی 2 روستای گوی آغاج و بابانظر به یک متر می رسد و همین امر موجب گرفتار شدن خودروی های شخصی برای انتقال مادران باردار از این روستاها به بیمارستان شده بود.
امیدی افزود: راهداران اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای تکاب نسبت به برف روبی و بازگشایی مسیر تردد آمبولانس های اورژانس برای انتقال مادران باردار اقدام کردند.
وی گفت: در روستای بابانظر بخش تخت سلیمان خروج یک دستگاه تریلی از جاده موجب مسدود شدن مسیر و کندی ارائه خدمات به مادر باردار شده بود که کادر درمانی مرکز فوریت های پزشکی تکاب بدون آمبولانی خود را به منزل این مادر باردار رساندند و تا پیش از رسیدن آمبولانس وضعیت جسمی وی را تحت کنترل قرار دادند.
در 2 ماه گذشته 11 مادر باردار از روستاهای سخت گذر و جاده های برفی تکاب نجات یافته و با تلاش راهداران و نیروهای امدادی اورژانس و هلال احمر در سلامت کامل به بیمارستان تکاب منتقل شده اند.


تصاویر مربوطه:صفحه اصلی


پر بیننده ترین مطالب اخیر
♦ کوهنوردان تکابی باوجود کولاک شدید به قله بلقیس صعود کردند.  (34 بار)
♦ بارش شدید برف مدارس تکاب را به تعطیلی کشاند.  (31 بار)
♦ رزمایش «امداد روستایی زلزله» در تکاب اجرا شد.  (30 بار)
♦ امام جمعه ای که در روستاها پای درد دل مردم می نشیند.  (29 بار)
♦ مایه کوبی بیش از ۱۱هزار نوبت رأس گاو و گوساله بر علیه بیماری تب برفکی  (26 بار)
♦ مادر باردار تکابی از میان برف و کولاک نجات یافت.  (25 بار)
♦ تکاب با 11 درجه زیر صفر سردترین شهر آذربایجان غربی بود.  (25 بار)
♦ راه دسترسی 4 روستای دورافتاده تکاب بازگشایی شد.  (25 بار)
♦ نمایشگاه صنایع دستی بانوان سوادآموز در تکاب گشایش یافت.  (24 بار)
♦ امکان استفاده از اورژانس هوایی در تکاب فراهم شد.  (23 بار)
♦ خیّر تکابی آب بهای 12 خانواده نیازمند روستایی را پرداخت کرد.  (22 بار)
♦ تکاب زیرپوشش خدمات اورژانس هوایی زنجان قرار گرفت.  (22 بار)
♦ جشن یلدا در تکاب برگزار شد.  (21 بار)
♦ واحدهای صنفی متخلف در تکاب 314 میلیون ریال جریمه شدند.  (21 بار)
♦ محفل شبی با قرآن در تکاب برگزار شد.  (21 بار)

Copyright & Supported by rayatak
2012-2017