پیرمرد تکابی هنگام صعود به قله «ایوب انصار» جان باخت. قوه‌قضائیه با تخلفات موجود در معدن زره‌شوران تکاب برخورد کند. راه دسترسی روستای گردشگری «قینرجه» تکاب ساماندهی می شود. تکاب در شبانه روز گذشته خنک ترین شهر آذربایجان غربی بود. خیّران مدرسه ساز ۲۱۵ کلاس درس در تکاب احداث کردند.
امروز 6 تیر ماه 1398   
 
 | صفحه اصلی  |  تماس با نِی تک  
تیتر ویژه >>


آفرود سواران تکاب به کمک خودروهای گرفتار در برف شتافتند.

رییس اداره ورزش و جوانان تکاب گفت: 13 تن از رانندگان ورزشی خودروهای آفرود به کمک مسافران گرفتار شده در برف و کولاک محور تکاب - شاهین دژ رفتند.

به گزارش نِی‌تک به نقل از ایرنا، رضا طلایی روز پنجشنبه در گفتگویی افزود: آفرود سواران و رانندگان خودروهای شاسی بلند جیپ، تویوتا و لندرور هیات ورزشی اتومبیل رانی این شهرستان با وجود بارش برف و کولاک شدید با پنج دستگاه از این خودروها به 20 کیلومتری جاده تکاب - شاهین دژ اعزام شدند.
وی بیان کرد: آنها شب گذشته موفق شدند 15 دستگاه خودروی سواری و باری را که در حوالی روستای باشبرات در محور تکاب - شاهین دژ گرفتار کولاک شده و قادر به ادامه مسیر نبودند، نجات دهند.
طلایی گفت: رانندگان خودروهای آفرود تعدادی از خودروهای گرفتار شده در کولاک محور تکاب - شاهین دژ را به زنجیر چرخ مجهز کرده و چرخ های تعدادی از خودروها را نیز از میان برف سنگین جاده بیرون آوردند.
رییس اداره ورزش و جوانان تکاب ادامه داد: امداد رسانی آفرود سواران به خودروهای گرفتار شده در برف و کولاک مکمل تلاش های راهداران بوده و در راستای سرعت بخشیدن به روند مدیریت بحران های جاده ای در زمان کولاک و یخبندان انجام می شود.
طلایی گفت: تیم آفرود هیات اتومبیل رانی تکاب با بیش از 30 ورزشکار این رشته با 20 خودروی آفرود از سه سال گذشته در تکاب فعالیت می کند.
خودروهای آفرود ( off- road ) به خودروهایی گفته می شود که قابلیت حرکت و استفاده در خارج از جاده و شرایط سخت را دارند.
ورزش خودرویی آفرود، سبکی از رقابت های اتومبیل رانی بیابانی است که با خودروهای شاسی بلند و شش سیلندر در پیست های دارای عوارض سخت طبیعی و پستی و بلندی های دشوار اجرا می شود.
شب گذشته جاده تکاب در جنوب آذربابجان غربی از جمله محور تکاب - دو راهی ایرانخواه و تکاب - شاهیندژ گرفتار برف و کولاک شدید و اختلال در تردد خودروها بود که در چند نوبت خودروهای گرفتار شده در میان برف و کولاک جاده ها با تلاش راهدران، نیروهای اندادی و آفرود سواران نجات یافتند.


تصاویر مربوطه:صفحه اصلی


مهمترین مطالب و اخبار استان
» جاذبه های تاریخی آذربایجان غربی به تیم های خارجی لیگ ملت ها معرفی می شود.  (26 بار)
» جلب مشارکت عمومی در احیا دریاچه ارومیه فقط ۵ درصد پیشرفت دارد.  (175 بار)
» حجت الاسلام حسنی، امام جمعه سابق ارومیه، دعوت حق را لبیک گفت.  (254 بار)
» قوانین مربوط به اختیارات شوراها نیاز به بازنگری دارد.  (252 بار)
» کاهش روزانه وسعت "دریاچه ارومیه" و ادعای "خوب بودن حال" این دریاچه از سوی مسئولان!  (240 بار)
» سیب و چغندرقند؛ مانع بزرگ احیای دریاچه ارومیه  (222 بار)
» 249 میلیون مترمکعب آب به دریاچه ارومیه وارد شد.  (200 بار)
» حضور 9 گروه نمایشی در جشنواره چهل فانوس آذربایجان غربی  (182 بار)
» چرا فرش دستباف آذربایجان غربی شهره جهان است؟  (962 بار)
» وروردی و خروجی شهرهای استان باید ساماندهی شود.  (229 بار)
» مسابقات شطرنج قهرمانی آذربایجان غربی در ارومیه پایان یافت.  (292 بار)
» انسداد راه ارتباطی ۳۶۰ روستا /7 نفر کشته شده اند.  (282 بار)

Copyright & Supported by rayatak
2012-2017