3 فیلم مستند گردشکری تکاب از شبکه استانی پخش می شود. تکاب صاحب 10 درصد آثار تاریخی آذربایجان غربی 50 مسافر گرفتار در کولاک محور تکاب - ایرانخواه نجات یافتند. فعالان فضای مجازی در تکاب از تفرقه انگیزی پرهیز کنند. تکاب رتبه چهارم کشور در شاخص های میراث فرهنگی را کسب کرد.
امروز 1 فروردین ماه 1398   
 
 | صفحه اصلی  |  تماس با نِی تک  
تیتر ویژه >>


تکاب با دمای منفی 14 درجه دومین شهر سرد کشور شد.

رییس اداره هواشناسی مهاباد گفت: با ریزش هوای سرد از مناطق شمالی دمای هوا در آذربایجان غربی کاهش 9 درجه ای داشت و در شبانه روز گذشته تکاب با دمای منفی 14 درجه سردترین شهر کشور بعد از زرینه در استان کردستان بود.

به گزارش نِی‌تک به نقل از ایرنا، اردلان محمدپور روز پنجشنبه در گفتگویی اظهار داشت: این موج جدید سرما با خروج سامانه بارشی از بامداد امروز وارد منطقه شده و دمای هوا در بیشتر مناطق استان به زیر صفر درجه سانتی گراد کاهش یافته است.
وی اضافه کرد: در شبانه روز گذشته زرینه در استان کردستان با دمای منفی 18 درجه سانتی گراد سردترین شهر کشور بود و تکاب با دمای منفی 14 و اشنویه با دمای منفی 13 درجه سانتی گراد در جایگاه های بعدی قرار داشتند.
وی با اشاره به خروج سامانه بارشی از استان بیان کرد: با فعالیت این سامانه بیشترین بارش در پیرانشهر به مقدار 19 میلی متر ثبت شده و بارش ها در سردشت 18 میلی متر و مهاباد 3.3 میلی متر بوده است.
محمدپور در خصوص ارتفاع برف نیز گفت: در این مدت ارتفاع برف در سردشت 24 سانتی متر، پیرانشهر 22 سانتی متر و در مهاباد پنج سانتی متر گزارش شده است.
وی با اشاره به اینکه بخش از فعالیت این سامانه به صورت وزش باد شدید بوده است، افزود: بیشترین سرعت وزش باد استان در پیرانشهر با سرعت 90 کیلومتر در ساعت و در نقده و شاهین دژ 65 کیلومتر در ساعت (18 متر در ثانیه) و در مهاباد 61 کیلومتر در ساعت (17 متر در ثانیه) ثبت شده است.
رییس اداره هواشناسی مهاباد افزود: در شبانه روز گذشته تکاب با دمای منفی 14 درجه سانتی گراد سردترین شهر و پلدشت و میاندوآب با 9 درجه سانتی گراد گرم ترین شهر آذربایجان غربی بود.
محمدپور گفت: در 24 ساعت گذشته دمای هوای ارومیه و مهاباد بین منفی هشت و چهار درجه سانتیگراد در نوسان بود و حداقل دمای هوای ارومیه در مقایسه با مدت مشابه 6 درجه و هوای مهاباد هفت درجه کاهش پیدا کرده است.


تصاویر مربوطه:صفحه اصلی


پر بیننده ترین مطالب اخیر
♦ کارگاه آموزشی سواد رسانه ای بانوان در تکاب برگزار شد.  (39 بار)
♦ مشکل کیفیت آب 16 روستای تکاب رفع می شود.  (28 بار)
♦ ظرفیت اقامت مسافران نوروزی در تکاب 2 برابر شد.  (28 بار)
♦ نمایشگاه تصویرگری در تکاب گشایش یافت.  (27 بار)
♦ یک بال «اردک بلوطی» در تکاب به دامان طبیعت بازگشت.  (26 بار)
♦ یادواره 450 شهید شهرستان تکاب برگزار شد.  (25 بار)
♦ 30 کوهنورد به قله برفی بلقیس تکاب صعود کردند.  (23 بار)
♦ امدادرسانی به بیمار تشنجی در تکاب توسط امداد گران هلال احمر  (19 بار)
♦ 3 نمایشگاه نوروزی در تخت سلیمان تکاب برپا می شود.  (16 بار)
♦ خیّران تکابی به هشت نوعروس نیازمند جهیزیه اهدا کردند.  (15 بار)
♦ امسال 5000 گردشگر خارجی از تخت سلیمان تکاب بازدید کرده اند.  (15 بار)
♦ نمایشگاه تازه های کتاب در تکاب گشایش یافت.  (14 بار)
♦ 850 مترمکعب طرح آبخیزداری در تکاب اجرا شد.  (13 بار)
♦ گروه های خودیار توان بخشی در 45 روستای تکاب تشکیل شد.  (11 بار)
♦ ۲ هزار نفر در واحدهای بوم‌گردی تکاب اقامت کردند.  (11 بار)

Copyright & Supported by rayatak
2012-2017