۶۰ برنامه متنوع فرهنگی و ورزشی در تکاب برگزار می‌شود. مسافران محور تکاب - سقز با تلاش راهداران از سرمازدگی نجات یافتند. دوره های آموزش صنایع دستی برای بانوان تکاب آغاز شد. محور تکاب - ایرانخواه به علت کولاک مسدود است. مدارس شهرستان تکاب فردا نیز تعطیل شد.
امروز 26 دی ماه 1397   
 
 | صفحه اصلی  |  تماس با نِی تک  
تیتر ویژه >>


تکاب با دمای منفی 14 درجه دومین شهر سرد کشور شد.

رییس اداره هواشناسی مهاباد گفت: با ریزش هوای سرد از مناطق شمالی دمای هوا در آذربایجان غربی کاهش 9 درجه ای داشت و در شبانه روز گذشته تکاب با دمای منفی 14 درجه سردترین شهر کشور بعد از زرینه در استان کردستان بود.

به گزارش نِی‌تک به نقل از ایرنا، اردلان محمدپور روز پنجشنبه در گفتگویی اظهار داشت: این موج جدید سرما با خروج سامانه بارشی از بامداد امروز وارد منطقه شده و دمای هوا در بیشتر مناطق استان به زیر صفر درجه سانتی گراد کاهش یافته است.
وی اضافه کرد: در شبانه روز گذشته زرینه در استان کردستان با دمای منفی 18 درجه سانتی گراد سردترین شهر کشور بود و تکاب با دمای منفی 14 و اشنویه با دمای منفی 13 درجه سانتی گراد در جایگاه های بعدی قرار داشتند.
وی با اشاره به خروج سامانه بارشی از استان بیان کرد: با فعالیت این سامانه بیشترین بارش در پیرانشهر به مقدار 19 میلی متر ثبت شده و بارش ها در سردشت 18 میلی متر و مهاباد 3.3 میلی متر بوده است.
محمدپور در خصوص ارتفاع برف نیز گفت: در این مدت ارتفاع برف در سردشت 24 سانتی متر، پیرانشهر 22 سانتی متر و در مهاباد پنج سانتی متر گزارش شده است.
وی با اشاره به اینکه بخش از فعالیت این سامانه به صورت وزش باد شدید بوده است، افزود: بیشترین سرعت وزش باد استان در پیرانشهر با سرعت 90 کیلومتر در ساعت و در نقده و شاهین دژ 65 کیلومتر در ساعت (18 متر در ثانیه) و در مهاباد 61 کیلومتر در ساعت (17 متر در ثانیه) ثبت شده است.
رییس اداره هواشناسی مهاباد افزود: در شبانه روز گذشته تکاب با دمای منفی 14 درجه سانتی گراد سردترین شهر و پلدشت و میاندوآب با 9 درجه سانتی گراد گرم ترین شهر آذربایجان غربی بود.
محمدپور گفت: در 24 ساعت گذشته دمای هوای ارومیه و مهاباد بین منفی هشت و چهار درجه سانتیگراد در نوسان بود و حداقل دمای هوای ارومیه در مقایسه با مدت مشابه 6 درجه و هوای مهاباد هفت درجه کاهش پیدا کرده است.


تصاویر مربوطه:صفحه اصلی


پر بیننده ترین مطالب اخیر
♦ کوهنوردان تکابی باوجود کولاک شدید به قله بلقیس صعود کردند.  (34 بار)
♦ بارش شدید برف مدارس تکاب را به تعطیلی کشاند.  (31 بار)
♦ رزمایش «امداد روستایی زلزله» در تکاب اجرا شد.  (30 بار)
♦ امام جمعه ای که در روستاها پای درد دل مردم می نشیند.  (29 بار)
♦ مایه کوبی بیش از ۱۱هزار نوبت رأس گاو و گوساله بر علیه بیماری تب برفکی  (26 بار)
♦ مادر باردار تکابی از میان برف و کولاک نجات یافت.  (25 بار)
♦ تکاب با 11 درجه زیر صفر سردترین شهر آذربایجان غربی بود.  (25 بار)
♦ راه دسترسی 4 روستای دورافتاده تکاب بازگشایی شد.  (25 بار)
♦ نمایشگاه صنایع دستی بانوان سوادآموز در تکاب گشایش یافت.  (24 بار)
♦ امکان استفاده از اورژانس هوایی در تکاب فراهم شد.  (23 بار)
♦ خیّر تکابی آب بهای 12 خانواده نیازمند روستایی را پرداخت کرد.  (22 بار)
♦ تکاب زیرپوشش خدمات اورژانس هوایی زنجان قرار گرفت.  (22 بار)
♦ جشن یلدا در تکاب برگزار شد.  (21 بار)
♦ واحدهای صنفی متخلف در تکاب 314 میلیون ریال جریمه شدند.  (21 بار)
♦ محفل شبی با قرآن در تکاب برگزار شد.  (21 بار)

Copyright & Supported by rayatak
2012-2017