پیرمرد تکابی هنگام صعود به قله «ایوب انصار» جان باخت. قوه‌قضائیه با تخلفات موجود در معدن زره‌شوران تکاب برخورد کند. راه دسترسی روستای گردشگری «قینرجه» تکاب ساماندهی می شود. تکاب در شبانه روز گذشته خنک ترین شهر آذربایجان غربی بود. خیّران مدرسه ساز ۲۱۵ کلاس درس در تکاب احداث کردند.
امروز 6 تیر ماه 1398   
 
 | صفحه اصلی  |  تماس با نِی تک  
تیتر ویژه >>


تکاب با دمای منفی 14 درجه دومین شهر سرد کشور شد.

رییس اداره هواشناسی مهاباد گفت: با ریزش هوای سرد از مناطق شمالی دمای هوا در آذربایجان غربی کاهش 9 درجه ای داشت و در شبانه روز گذشته تکاب با دمای منفی 14 درجه سردترین شهر کشور بعد از زرینه در استان کردستان بود.

به گزارش نِی‌تک به نقل از ایرنا، اردلان محمدپور روز پنجشنبه در گفتگویی اظهار داشت: این موج جدید سرما با خروج سامانه بارشی از بامداد امروز وارد منطقه شده و دمای هوا در بیشتر مناطق استان به زیر صفر درجه سانتی گراد کاهش یافته است.
وی اضافه کرد: در شبانه روز گذشته زرینه در استان کردستان با دمای منفی 18 درجه سانتی گراد سردترین شهر کشور بود و تکاب با دمای منفی 14 و اشنویه با دمای منفی 13 درجه سانتی گراد در جایگاه های بعدی قرار داشتند.
وی با اشاره به خروج سامانه بارشی از استان بیان کرد: با فعالیت این سامانه بیشترین بارش در پیرانشهر به مقدار 19 میلی متر ثبت شده و بارش ها در سردشت 18 میلی متر و مهاباد 3.3 میلی متر بوده است.
محمدپور در خصوص ارتفاع برف نیز گفت: در این مدت ارتفاع برف در سردشت 24 سانتی متر، پیرانشهر 22 سانتی متر و در مهاباد پنج سانتی متر گزارش شده است.
وی با اشاره به اینکه بخش از فعالیت این سامانه به صورت وزش باد شدید بوده است، افزود: بیشترین سرعت وزش باد استان در پیرانشهر با سرعت 90 کیلومتر در ساعت و در نقده و شاهین دژ 65 کیلومتر در ساعت (18 متر در ثانیه) و در مهاباد 61 کیلومتر در ساعت (17 متر در ثانیه) ثبت شده است.
رییس اداره هواشناسی مهاباد افزود: در شبانه روز گذشته تکاب با دمای منفی 14 درجه سانتی گراد سردترین شهر و پلدشت و میاندوآب با 9 درجه سانتی گراد گرم ترین شهر آذربایجان غربی بود.
محمدپور گفت: در 24 ساعت گذشته دمای هوای ارومیه و مهاباد بین منفی هشت و چهار درجه سانتیگراد در نوسان بود و حداقل دمای هوای ارومیه در مقایسه با مدت مشابه 6 درجه و هوای مهاباد هفت درجه کاهش پیدا کرده است.


تصاویر مربوطه:صفحه اصلی


مهمترین مطالب و اخبار استان
» جاذبه های تاریخی آذربایجان غربی به تیم های خارجی لیگ ملت ها معرفی می شود.  (26 بار)
» جلب مشارکت عمومی در احیا دریاچه ارومیه فقط ۵ درصد پیشرفت دارد.  (175 بار)
» حجت الاسلام حسنی، امام جمعه سابق ارومیه، دعوت حق را لبیک گفت.  (254 بار)
» قوانین مربوط به اختیارات شوراها نیاز به بازنگری دارد.  (252 بار)
» کاهش روزانه وسعت "دریاچه ارومیه" و ادعای "خوب بودن حال" این دریاچه از سوی مسئولان!  (240 بار)
» سیب و چغندرقند؛ مانع بزرگ احیای دریاچه ارومیه  (222 بار)
» 249 میلیون مترمکعب آب به دریاچه ارومیه وارد شد.  (200 بار)
» حضور 9 گروه نمایشی در جشنواره چهل فانوس آذربایجان غربی  (182 بار)
» چرا فرش دستباف آذربایجان غربی شهره جهان است؟  (962 بار)
» وروردی و خروجی شهرهای استان باید ساماندهی شود.  (229 بار)
» مسابقات شطرنج قهرمانی آذربایجان غربی در ارومیه پایان یافت.  (292 بار)
» انسداد راه ارتباطی ۳۶۰ روستا /7 نفر کشته شده اند.  (282 بار)

Copyright & Supported by rayatak
2012-2017