یک کشته بر اثر واژگونی تراکتور سانحه رانندگی در تکاب یک کشته و ۳ زخمی برجای گذاشت. فرماندار و شهردار جدید تکاب معرفی شدند. کاراته‌کای ملی‌پوش تکابی قهرمان آسیا شد. سقوط از ساختمان جان جوان تکابی را گرفت.
امروز 31 مرداد ماه 1398   
 
 | صفحه اصلی  |  تماس با نِی تک  
تیتر ویژه >>


نمایشگاه آثار نقاشی بانوی هنرمند تکابی گشایش یافت.

نمایشگاه آثار نقاشی الهام عرشی، بانوی هنرمند تکابی با عنوان ' دامغا ' به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با حضور جمعی از مسوولان و اصحاب فرهنگ و هنر در سالن مجتمع فرهنگی و هنری این شهرستان گشایش یافت.

 نِی‌تک به نقل از ایرنا، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تکاب عصر روز یکشنبه در آیین افتتاح این نمایشگاه گفت: در نمایشگاه نقاشی این بانوی هنرمند 15 تابلوی هنری با الهام از فرهنگ ها و آداب و رسوم مردم آذربایجان به نمایش درآمده است.
محمود نجفی افزود: آثار ارایه شده در این نمایشگاه در سبک هنری رئالیستی و واقع گرا خلق شده و در آنها از نقش مایه ها و موتیف های (ایده) موجود در فرش و گلیم و هنر آذربایجان باستان و منطقه افشار تکاب استفاده شده است.
وی بیان کرد: این آثار هنری با استفاده از مواد روی بوم، رنگ روغن و اکریلیک خلق شده و این هنرمند با بهره گیری از مواد مخلتف و همچنین در برخی آثار با استفاده از کلاژ، حجمی از رنگ را از فضای دوبعدی نقاشی معمول، به فضای سه بعدی سوق داده است.
نجفی ادامه داد: عنوان این نمایشگاه هنری به نام واژه ترکی 'دامغا ' به معنای نماد و توتم نامگذاری شده است و هدف از خلق این آثار حفظ نماد های هنری و کهن منطقه تکاب در قالب آثار نقاشی و حجمی است.
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تکاب اضافه کرد: در این نمایشگاه همچنین آثاری با نقش مایه های فرش دستباف و صنایع دستی کهن منطقه از جمله گلیم و جاجیم به صورت نقاشی های مدرن با رنگ های جدید و بدیع خلق شده است که موجب ماندگاری نقشه های فرش دستباف در منطقه و انتقال فرهنگ و هنر بومی به نسل فعلی هنرمندان می شود.
نجفی با بیان اینکه در آثار هنری این نمایشگاه از فرهنگ بومی و اسطوره ای منطقه الهام گرفته شده است، افزود: نقش‌مایه‌ها و موتیف‌های موجود در فرش، گـلیم و جاجـیم که مرتبط با نگرش، اعتقادات، هویت فرهنگی، زیبایی‌شناسی، اسطوره‌شناسی و فلسفه‌ی بومی مردم آذربایجان است، توسط این هنرمند خوش ذوی تکابی با رنگ و نخ، بر تار و پود بافته‌ها، ظهور یافته است.
وی گفت: نمایشگاه آثار نقاشی دامغا به مدت یک هفته در 2 نوبت صبح و عصر در برای بازدید علاقه مندان و دوستداران فرهنگ و هنر دایر است.
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تکاب بیان کرد: در دهه فجر انقلاب اسلامی بیش از 20 برنامه متنوع فرهنگی و هنری در این شهرستان اجرا می شود.
هنرهای خوشنویسی، نقاشی، تئاتر و تولید آثار تجسمی و صنایع دستی در تکاب از قدمت دیرینه و شهرت خاصی در آذربایجان غربی و کشور برخوردار است و سالانه نمایشگاه های متعدد گروهی و انفرادی از آثار هنرمندان این شهرستان در استان های مختلف کشور برپا می شود.
45 طرح عمرانی، بهداشتی، آموزشی با 81 میلیارد ریال اعتبار به مناسبت ایام دهه فجر و چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی در تکاب به بهره برداری می رسد.


تصاویر مربوطه:صفحه اصلی


مهمترین مطالب و اخبار استان
» جاذبه های تاریخی آذربایجان غربی به تیم های خارجی لیگ ملت ها معرفی می شود.  (64 بار)
» جلب مشارکت عمومی در احیا دریاچه ارومیه فقط ۵ درصد پیشرفت دارد.  (186 بار)
» حجت الاسلام حسنی، امام جمعه سابق ارومیه، دعوت حق را لبیک گفت.  (286 بار)
» قوانین مربوط به اختیارات شوراها نیاز به بازنگری دارد.  (268 بار)
» کاهش روزانه وسعت "دریاچه ارومیه" و ادعای "خوب بودن حال" این دریاچه از سوی مسئولان!  (252 بار)
» سیب و چغندرقند؛ مانع بزرگ احیای دریاچه ارومیه  (243 بار)
» 249 میلیون مترمکعب آب به دریاچه ارومیه وارد شد.  (208 بار)
» حضور 9 گروه نمایشی در جشنواره چهل فانوس آذربایجان غربی  (199 بار)
» چرا فرش دستباف آذربایجان غربی شهره جهان است؟  (1075 بار)
» وروردی و خروجی شهرهای استان باید ساماندهی شود.  (233 بار)
» مسابقات شطرنج قهرمانی آذربایجان غربی در ارومیه پایان یافت.  (316 بار)
» انسداد راه ارتباطی ۳۶۰ روستا /7 نفر کشته شده اند.  (300 بار)

Copyright & Supported by rayatak
2012-2017