استاندار آذربایجان غربی با خانواده شهید عباس الطافی دیدار کرد. استاندار آذربایجان غربی از بیمارستان نیمه تمام تکاب بازدید کرد. معاون سیاسی استانداری آذربایجان غربی منصوب شد. 3200 مترمربع فرش دستباف از تکاب صادر شد. 250 مسافر گرفتار در کولاک گردنه مایین بلاغ تکاب نجات یافتند.
امروز 5 اردیبهشت ماه 1398   
 
 | صفحه اصلی  |  تماس با نِی تک  
تیتر ویژه >>


عملیات احداث کتابخانه عمومی تکاب آغاز شد.

عملیات احداث کتابخانه عمومی تکاب به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با اعتبار اولیه چهار میلیارد ریال با حضور جمعی از مسوولان محلی در این شهرستان آغاز شد.

به گزارش نِی‌تک به نقل از ایرنا، فرماندار تکاب روز یکشنبه در آیین کلنگ زنی این طرح فرهنگی گفت: این کتابخانه عمومی در زمینی به مساحت 500 مترمربع در 2 طبقه و با زیربنای 500 متر مربع در مدت 2 سال احداث خواهد شد.
علی مکرمی افزود: اعتبار اولیه این طرح از محل اعتبارات توازن منطقه ای سازمان برنامه و بودجه تامین شده است که برای تکمیل و بهره برداری از آن 6 میلیارد ریال دیگر نیز تخصیص خواهد یافت.
وی بیان کرد: زمین احداث این کتابخانه عمومی توسط شهرداری تکاب به صورت رایگان در اختیار اداره کتابخانه های عمومی تکاب قرار گرفته است.
فرماندار تکاب با بیان اینکه احداث این کتابخانه عمومی گام مهمی در بخش توسعه زیرساخت های فرهنگی در این شهرستان به شمار می رود، ادامه داد: با احداث و بهره برداری از این کتابخانه عمومی تعداد کتابخانه های عمومی در تکاب به پنج واحد خواهد رسید.
مکرمی اضافه کرد: این کتابخانه عمومی شامل فضای کتابخانه ای مجهز، سالن آمفی تئاتر، سالن های مطالعه و مخزن کتاب خواهد بود و احداث آن موجب افزایش سرانه فضای کتابخانه ای در تکاب می شود.
وی گفت: هم اینک یک واحد مرکز آموزش صنایع دستی و گردشگری در حال احداث است و عملیات اجرایی یک مرکز آموزش هتلداری و گردشگری در بخش تخت سلیمان نیز به پایان رسیده و به زودی به بهره برداری خواهد رسید.
در حال حاضر 4 باب کتابخانه عمومی با 60 هزار جلد کتاب در شهر تکاب و بخش تخت سلیمان فعال بوده و بیش از 6 هزار عضو فعال و غیرفعال دارند.
45 طرح عمرانی، بهداشتی، آموزشی با 81 میلیارد ریال اعتبار به مناسبت ایام دهه فجر و چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی در تکاب به بهره برداری می رسد.


تصاویر مربوطه:صفحه اصلی


Copyright & Supported by rayatak
2012-2017