رهاسازی آب سد ساروق تکاب به سمت دریاچه ارومیه آغاز شد. بارش برف راه دسترسی به 6 روستای دورافتاده تکاب را مسدود کرد. مسابقات کشتی آزاد در تکاب برگزار شد. تردد در جاده های منتهی به تکاب تنها با زنجیرچرخ میسّر است. مسابقات کشتی آزاد در تکاب برگزار شد.
امروز 30 بهمن ماه 1397   
 
 | صفحه اصلی  |  تماس با نِی تک  
تیتر ویژه >>


8 طرح بهداشتی و آموزشی در تکاب به بهره برداری رسید.

هشت طرح بهداشتی، آموزشی و خدماتی همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی در تکاب به بهره برداری رسید.

به گزارش نِی‌تک به نقل از ایرنا، فرماندار تکاب عصر روز/سه شنبه/ در حاشیه آیین بهره برداری از این طرح ها به خبرنگار ایرنا گفت: این طرح ها شامل درمانگاه تخصصی شهری، چهار باب خانه بهداشت روستایی، آزمایشگاه روستای احمدآباد سفلی، مدرسه 6 کلاسه و طرح های برق رسانی می باشد که برای تکمیل و بهره برداری از آنها بیش از 52 میلیارد ریال هزینه شده است.
علی مکرمی افزود: درمانگاه تخصصی تکاب که از نیازهای اساسی حوزه بهداشت و درمان منطقه و یکی از دستاوردهای مهم طرح تحول نظام سلامت به شمار می رود با 750 مترمربع زیربنا احداث و برای تکمیل و تجهیز آن 20 میلیارد ریال هزینه شده است.
وی ادامه داد: با بهره برداری از این درمانگاه تخصصی 12 مورد از تخصص های پزشکی در این واحد درمانی مستقر می شود و تجهیزات مورد نیاز آن هم تامین شده است.
مکرمی بیان کرد: امروز همچنین چهار خانه بهداشت در روستاهای سبیل، عربشاه گروس، قزقاپان سنگ و قینرجه با 300 مترمربع زیربنا و سه میلیارد ریال هزینه و همچنین آزمایشگاه بهداشتی و درمانی روستای احمدآباد سفلی با یک میلیارد و 500 میلیون ریال هزینه مورد بهره برداری قرار گرفت.
فرماندار تکاب اضافه کرد: امروز همچنین به برکت انقلاب اسلامی یک واحد آموزشی 6 کلاسه با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی در این شهرستان افتتاح شد؛ این مدرسه 6 کلاسه در محله شریف آباد تکاب با 450 مترمربع زیربنا در سه طبقه ساخته شده و با بهره برداری از آن 200 دانش آموز مناطق شهری و روستایی از فضای آموزشی مناسب بهره مند شدند.
وی افزود: برای احداث و بهره برداری از این واحد آموزشی 12 میلیارد و 500 میلیون ریال هزینه شده که 10 میلیارد و 500 میلیون ریال آن از اعتبارات دولتی و 2 میلیارد ریال آن با مشارکت خانواده زنده یاد «شهرام خسروی»، از خیّران مدرسه ساز تکاب تامین شده است.
فرماندار تکاب بیان کرد: امروز همچنین 11 طرح برق رسانی و توسعه و تقویت شبکه با 15 میلیارد ریال هزینه در این شهرستان به بهره برداری رسید.
هم اینک هشت مرکز بهداشتی و درمانی شهری و روستایی و 46 خانه بهداشت روستایی در تکاب فعالیت می کند.
همچنین در چهل سال گذشته به برکت انقلاب اسلامی 350 کلاس درس در تکاب ساخته شده که از این تعداد 120 کلاس درس با استفاده از اعتبارات دولتی و 230 کلاس نیز با مشارکت خیّران مدرسه ساز بوده است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی برای افتتاح طرح های بهداشتی و آموزشی به مناسبت دهه فجر امروز/سه شنبه/ به تکاب سفر کرده بود.


تصاویر مربوطه:صفحه اصلی


پر بیننده ترین مطالب اخیر
♦ کوهنوردان تکابی به ارتفاع 3000 متری بلقیس صعود کردند.  (44 بار)
♦ عملیات احداث کتابخانه عمومی تکاب آغاز شد.  (41 بار)
♦ خانواده های شهدا نماد ایستادگی بر سر آرمان های انقلاب هستند.  (40 بار)
♦ حدود 3 هزار نفر در تکاب طی یک روز به تفریحات زمستانی روی آوردند.  (39 بار)
♦ نخستین جشنواره زمستانی تخت سلیمان تکاب برگزار می شود.  (36 بار)
♦ نمایشگاه آثار نقاشی بانوی هنرمند تکابی گشایش یافت.  (36 بار)
♦ 1 کشته در سقوط تریلی به دره  (35 بار)
♦ همایش خانواده های معظم شهدا و ایثارگران شهرستان تکاب به مناسبت ایام الله دهه فجر  (34 بار)
♦ اعزام دومین بیمار بدحال اورژانسی توسط بالگرد امداد هوایی از تکاب به زنجان  (33 بار)
♦ راهداران 200 مسافر گرفتار کولاک در ایرانخواه را نجات دادند.  (33 بار)
♦ واگذاری ۶ واحد مسکن برای مددجویان کمیته امداد /کمک ۲۵ میلیون تومانی به افراد فاقد مسکن  (31 بار)
♦ طرح مقاوم سازی 45 واحد مسکونی روستایی در تکاب افتتاح شد.  (31 بار)
♦ همایش علمای شیعه و سنی در تکاب برگزار شد.  (31 بار)
♦ محور تکاب - ایرانخواه مسدود شد.  (29 بار)
♦ جشن سده محمدیه تکاب برگزار می‌شود.  (28 بار)

Copyright & Supported by rayatak
2012-2017