پل تاریخی ساروق تکاب آذربایجان‌غربی دیروز فرو ریخت. کوهنوردان روزه دار تکابی به قله «ایوب انصار» صعود کردند. تامین زیرساخت های مورد نیاز شهر جدید تخت سلیمان وضعیت محور تخت سلیمان - دندی مناسب نیست جشنواره خوشنویسی در تکاب
امروز 6 خرداد ماه 1398   
 
 | صفحه اصلی  |  تماس با نِی تک  
تیتر ویژه >>


ظرفیت اقامت مسافران نوروزی در تکاب 2 برابر شد.

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تکاب گفت: ظرفیت اقامت و اسکان مسافران نوروزی با رشد بیش از 100 درصدی نسبت به سال گذشته به 350 نفر رسید.

به گزارش نِی‌تک به نقل از ایرنا، امیرمطلوبی روز یکشنبه در گفتگویی افزود: در ایام عید نوروز 2 باب هتل، 6 واحد اقامتگاه بوم گردی، 2 مدرسه شبانه روزی و یک مهمانپذیر در تکاب برای اقامت مسافران و گردشگران آماده شده است.
وی با اشاره به اضافه شدن ظرفیت اقامتگاه های بوم گردی به ستاد اسکان مسافران نوروزی بیان کرد: اقامتگاه های بوم گردی این شهرستان در روستاهای نصرت آباد و بابانظر در نزدیکی مجموعه میراث جهانی تخت سلیمان واقع شده است.
وی اظهار داشت: امسال یک باب هتل 2 ستاره در شهر تکاب و یک واحد اقامتگاه بوم گردی با ظرفیت اسکان 80 نفر در روستای هدف گردشگری نصرت آباد در 2 کیلومتری مجموعه میراث جهانی تخت سلیمان تکاب به بهره برداری رسید.
رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تکاب ادامه داد: سطح امکانات گردشگری و ظرفیت اقامت مسافران و گردشگران نوروزی در این شهرستان طی سال جاری ارتقا یافته و این اماکن از هم اینک آماده پذیرایی از مسافران نوروزی هستند.
مطلوبی گفت: سایر امکانات گرشگری از جمله خدمات تفریحی و رفاهی در مجموعه آب گرم احمد آباد و مجموعه میراث جهانی تخت سلیمان و سایر محوطه های باستانی نیز برای استفاده مسافران نوروزی فراهم شده است.
وی بیان کرد: در تعطیلات عید نوروز سال 1397 بیش از 50 هزار گردشگر داخلی و خارجی از مجموعه میراث جهانی تخت سلیمان و جاذبه های گردشگری این شهرستان بازدید کردند.
تکاب در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است و با یک اثر تاریخی جهانی، 160 اثر میراث فرهنگی و طبیعی ملی و طبیعت بکر یکی از شهرهای گردشگرپذیر این استان به شمار می رود.
مجموعه میراث جهانی و گردشگری تخت سلیمان که در 45 کیلومتری شمال شرقی تکاب واقع شده و در سال 1382 در فهرست آثار میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده از مهترین آثار تاریخی کشور است که ظرفیت مهم و بستری مناسب برای توسعه صنعت گردشگری این شهرستان به شمار می رود.
چمن متحرک «چملی گل»، آبشار دوقلوی «قینرجه»، زندان سلیمان، مجموعه چشمه های آبگرم «احمدآباد» و «قینرجه»، کاخ ها و خانه های اربابی از سایر آثار طبیعی و تاریخی تکاب است.


تصاویر مربوطه:



صفحه اصلی






Copyright & Supported by rayatak
2012-2017