پل تاریخی ساروق تکاب آذربایجان‌غربی دیروز فرو ریخت. کوهنوردان روزه دار تکابی به قله «ایوب انصار» صعود کردند. تامین زیرساخت های مورد نیاز شهر جدید تخت سلیمان وضعیت محور تخت سلیمان - دندی مناسب نیست جشنواره خوشنویسی در تکاب
امروز 6 خرداد ماه 1398   
 
 | صفحه اصلی  |  تماس با نِی تک  
تیتر ویژه >>


امسال 5000 گردشگر خارجی از تخت سلیمان تکاب بازدید کرده اند.

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تکاب گفت: از ابتدای امسال تاکنون پنج هزار گردشگر خارجی از تخت سلیمان تکاب بازدید کرده اند.

به گزارش نِی‌تک به نقل از ایرنا، امیر مطلوبی روز چهارشنبه در گفتگویی افزود: این گردشگران از کشورهای آلمان، ایتالیا، هلند و فرانسه بودند که مجموعه میراث جهانی تخت سلیمان تکاب را برای بازدید انتخاب کرده و از زیبایی های تاریخی آن بهره برده اند.
وی اضافه کرد: بسیاری از این گردشگران در زمان حضور در تخت سلیمان، از این بنای تاریخی ابراز شگفتی کرده و آن را اثری ماندگار توصیف می کنند.
وی با اشاره به حضور زوج گردشگر 50 ساله آلمانی در این بنای تاریخی بیان کرد: این زوج در مدت حضور چهار ساعته خود در تکاب، مجموعه میراث جهانی تخت سلیمان و کوه زندان سلیمان را یکی از آثار تاریخی منحصر به فرد جهان با بقایای معماری کم نظیر عنوان و از سفر خود به تکاب به عنوان نمونه ای از تجربه متفاوت با اندوخته علمی و تاریخی بسیار مفرح و لذت بخش یاد کردند.
رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تکاب ادامه داد: این زوج گردشگر همچنین به کوه میان تهی و مخروطی شکل زندان سلیمان صعود کردند.


تصاویر مربوطه:



صفحه اصلی






Copyright & Supported by rayatak
2012-2017