پل تاریخی ساروق تکاب آذربایجان‌غربی دیروز فرو ریخت. کوهنوردان روزه دار تکابی به قله «ایوب انصار» صعود کردند. تامین زیرساخت های مورد نیاز شهر جدید تخت سلیمان وضعیت محور تخت سلیمان - دندی مناسب نیست جشنواره خوشنویسی در تکاب
امروز 6 خرداد ماه 1398   
 
 | صفحه اصلی  |  تماس با نِی تک  
تیتر ویژه >>


850 مترمکعب طرح آبخیزداری در تکاب اجرا شد.

رییس اداره منابع طبیعی تکاب گفت: 2 طرح آبخیزدازی به حجم 850 مترمکعب امسال در روستای «عربشاه گروس» از توابع بخش مرکزی این شهرستان اجرا شد.

به گزارش نِی‌تک به نقل از ایرنا، فاضل سلامی روز چهارشنبه در گفتگویی افزود: برای اجرای این تعداد طرح های آبخیزداری پنج میلیارد ریال هزینه شده و با اجرای آنها، عملیات حفاظت از منابع طبیعی و بهبود وضعیت مراتع منطقه تسریع شده است.
وی با بیان اینکه اجرای طرح های آبخیزداری در تکاب سال آینده نیز ادامه خواهد یافت، اظهار داشت: سال آینده طرح های احداث سیل بند، کپه کاری و بذرپاشی در سطح 160 هکتار از اراضی ملی و منابع طبیعی این شهرستان اجرا خواهد شد.
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری تکاب ادامه داد: همچنین در سال 1398 در حوضه آبریز روستاهای «یولقون آغاج» و «سبیل»، 2 دهنه سیل بند با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد ریال احداث می شود.
سلامی گفت: با عنایات ویژه مقام معظم رهبری اعتبارات مناسبی از محل منابع صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح های آبخیزداری و جلوگیری از فرسایش خاک و مقابله با خشکسالی در سراسر کشور اختصاص یافته و تکاب نیز از این اعتبارات بهره مند شده است.
وی افزود: در هفته منابع طبیعی امسال بیش از 6 هزار اصله نهال در مناطق شهری و روستایی تکاب غرس شد.


تصاویر مربوطه:صفحه اصلی


Copyright & Supported by rayatak
2012-2017