پیشرفت ۲۰ درصدی عملیات احداث محور تکاب - دندی انعقاد تفاهم‌نامه همکاری ساخت مصنوعات طلا در تکاب ۶ طرح عمرانی و کشاورزی در تکاب به بهره‌برداری رسید. یک کشته بر اثر واژگونی تراکتور سانحه رانندگی در تکاب یک کشته و ۳ زخمی برجای گذاشت.
امروز 11 فروردین ماه 1399   
 
 | صفحه اصلی  |  تماس با نِی تک  
تیتر ویژه >>


۶ طرح عمرانی و کشاورزی در تکاب به بهره‌برداری رسید.

۶ طرح عمرانی، خدماتی و کشاورزی با ۲۷ میلیارد ریال هزینه در نخستین روز از هفته دولت با حضور فرماندار و مسوولان محلی در روستاهای بخش تخت سلیمان تکاب به بهره برداری رسید.

به گزارش نِی‌تک به نقل از ایرنا، فرماندار تکاب روز شنبه در آیین بهره‌ برداری از این طرح‌ها در روستای «چراغتپه سفلی» گفت: طرح بهسازی و آسفالت محور روستایی چراغتپه به طول سه کیلومتر با ۶ میلیارد ریال هزینه اجرا شده که با بهره برداری از آن، دسترسی به آبشار و آبگرم روستای هدف گردشگری «قینرجه» تسهیل شده است.

محمود زمانی افزود: طرح آبرسانی به روستای «انگورد» و طرح راه‌اندازی سامانه نقطه‌ای بهبود کیفیت آب شرب روستایی در هفت روستای بخش تخت سلیمان نیز با ۱۷ میلیارد ریال هزینه امروز افتتاح شد.

وی بیان کرد: برای احداث شبکه آبرسانی به این روستا پنج کیلومتر شبکه توزیع و ۱۱ کیلومتر شبکه انتقال احداث و سه دهنه چشمه نیز بهسازی شده که با بهره برداری از آن ۲۰۰ خانوار روستایی از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی بهره‌مند شدند.

وی ادامه داد: به همین مناسبت بهره‌برداری از ۱۱ سامانه نقطه‌ای بهبود کیفیت آب شرب نیز در هفت روستای چراغتپه سفلی، چراغتپه علیا، آلوچالو علیا و سفلی، قزقاپان، آقدره و زرشوران از توابع بخش تخت سلیمان نیز آغاز شد که با اجرای این طرح بیش از ۸۵۰ خانوار روستایی از آب شرب سالم بهره‌مند شده و کیفیت آب مصرفی در این روستاها با حذف مواد سمی و املاح مضر توسط سامانه‌های نقطه‌ای ارتقا یافت.

وی اظهار داشت: ۳ طرح آبیاری تحت فشار در سطح ۱۰ هکتار از باغ‌های میوه روستاهای نصرت‌آباد بخش تخت سلیمان، بدرلو و کوتان علیا از توابع بخش مرکزی این شهرستان نیز با بیش از چهار میلیارد ریال مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

«زمانی» با اشاره به اجرای طرح‌های عمرانی و زیربنایی در تکاب افزود: توسعه روستاها زیربنای توسعه همه‌جانبه این شهرستان به شمار می‌رود و برای اجرای طرح‌های توسعه‌ای در روستاها مشارکت روستاییان با دستگاه‌های اجرایی ضروری است.

به همین مناسبت همچنین ۴۰ واحد مسکونی مقاوم‌سازی شده با مشارکت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و با پرداخت هفت میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت در مناطق روستایی تکاب واگذار شد.

همزمان با هفته دولت، امسال ۳۲ طرح مختلف عمرانی و زیربنایی، کشاورزی، صنعتی و خدماتی با ۱۱۰ میلیارد ریال هزینه از محل اعتبارات دولتی به بهره‌برداری می‌رسد و ۲ طرح آموزشی و یک طرح صنعتی نیز کلنگ‌زنی خواهد شد.


تصاویر مربوطه:صفحه اصلی


مهمترین مطالب و اخبار استان
» جاذبه های تاریخی آذربایجان غربی به تیم های خارجی لیگ ملت ها معرفی می شود.  (196 بار)
» جلب مشارکت عمومی در احیا دریاچه ارومیه فقط ۵ درصد پیشرفت دارد.  (216 بار)
» حجت الاسلام حسنی، امام جمعه سابق ارومیه، دعوت حق را لبیک گفت.  (371 بار)
» قوانین مربوط به اختیارات شوراها نیاز به بازنگری دارد.  (323 بار)
» کاهش روزانه وسعت "دریاچه ارومیه" و ادعای "خوب بودن حال" این دریاچه از سوی مسئولان!  (337 بار)
» سیب و چغندرقند؛ مانع بزرگ احیای دریاچه ارومیه  (304 بار)
» 249 میلیون مترمکعب آب به دریاچه ارومیه وارد شد.  (255 بار)
» حضور 9 گروه نمایشی در جشنواره چهل فانوس آذربایجان غربی  (235 بار)
» چرا فرش دستباف آذربایجان غربی شهره جهان است؟  (1345 بار)
» وروردی و خروجی شهرهای استان باید ساماندهی شود.  (235 بار)
» مسابقات شطرنج قهرمانی آذربایجان غربی در ارومیه پایان یافت.  (386 بار)
» انسداد راه ارتباطی ۳۶۰ روستا /7 نفر کشته شده اند.  (362 بار)

پر بیننده ترین مطالب اخیر

Copyright & Supported by rayatak
2012-2017